Меню
Наша адреса: Карта проїзду, графік роботи, контакти
Карта проїзду, графік роботи, контакти
Телефони: 067 831 82 62 099 554 17 19
Працюємо:
пн.-пт. - з 10.00 до 18.00, сб. – до 14.00

Приходьте до шоу-руму компанії «ОСУШУВАЧІ»: Українa, м. Львів, вулиця Зелена, 149б

Пишіть з будь-якого питання на електронну пошту: osushuvachi@gmail.com
067 831 82 62 099 554 17 19 Замовити дзвінок

Чому «плачуть» вікна? Способи позбавлення від конденсату

Конденсат на вікнах зазвичай з'являється в прохолодний період року, коли стають істотними відмінності між температурою зовні і всередині приміщення. Іншою причиною, що викликає «сльози» на стеклах, є високі показники вологості в будинку.

Причини появи конденсату на вікнах

Існує кілька факторів, що впливають на зміну показників вологості в приміщенні. Деякі з них можна усунути без всяких складнощів, для боротьби з іншими доведеться купити осушувач повітря , який впорається із зайвою вогкістю.

Підвищення вологості в кімнаті

Багатьом знайома ситуація, коли в сильні дощі починає протікати дах будинку чи під'їзду. Вся волога накопичується в кімнатах, застоюється там. Перші ознаки такого стану речей - «ті, що плачуть вікна». Така ж ситуація може виникнути при звуженні просвіту вентиляційного каналу, поломки санітарних комунікацій.

Зазвичай після усунення причини появи вогкості в будинку проблема сама по собі зникає.

порушення конвекції

Циркуляція повітря може сповільнитися або зовсім припинитися, якщо встановити підвіконня занадто великий ширини або завісити вікна щільними шторами по всій довжині від підлоги до стелі. Такий же ефект виробляють вологолюбні рослини, встановлені по периметру приміщення (їх часто поливають і обприскують, що призводить до загальному зміни нормальних показників гігрометра).

Усунути цю причину просто: слід встановити вентиляційні решітки під підвіконням або дати можливість повітрю вільно циркулювати, замінивши штори (іноді досить відкривати фіранки на весь день, щоб збалансувати показники вологості). Вологолюбні рослини бажано розміщувати подалі від вікон.

Використання неякісної фурнітури і ущільнювачів

Сучасні конструкції віконних рам створені так, щоб свіже повітря міг проникати в приміщенні. Але не всі виробники однаково осмислено підходять до своєї роботи: багато хто просто економлять на фурнітурі і прокладці, змінюючи їх дешевими аналогами. В цьому випадку можна звернутися в надійну компанію, майстри якої проведуть заміну деталей без маніпуляцій з віконними конструкціями.

Причини утворення вологи на вікнах

Законодавчим документом ГОСТ 24866-99 визначені моменти, коли боротьба з високою вологістю вимагає радикальних методів.

Звичайним же користувачам необхідно знати:

 • Утворення конденсату між стеклами конструкції - це виробничий брак. Регулювання та заміна фурнітури тут не допоможуть, доведеться міняти весь склопакет на якісний.

 • Невідповідність віконної рами кліматичних умов - це помилка вибору. Необхідно чітко дотримуватися рекомендацій фахівців, щоб уникнути необхідності міняти конструкцію, яка виявилася непридатною для використання в певному регіоні.

 • Рішення самостійно розібрати / зібрати склопакет - це порушення правил експлуатації. При недостатніх знаннях і відсутності практичних навичок такі дії призведуть до пошкодження виробу і вплинуть на його герметичність.

 • Непрофесійний монтаж - це погане рішення. Доки не буде встановлено склопакета займається людина без спеціальної підготовки, може статися все, що завгодно: від утворення мікротріщин на стеклах, до розгерметизації пакету і пошкодження виробу. При цьому відразу нічого помітно не буде, тільки під час експлуатації виникнуть проблеми з конденсатом на вікнах, порушенням процесу природної вентиляції тощо.

 •  

Методи позбавлення від конденсату

Провітрювання, усунення джерел підвищеної вологості

Якщо запотівання і утворення крапель води на стеклах відбувається періодично, допоможуть прості способи:

 • забезпечення гарної вентиляції;
 • регулярне провітрювання;
 • відключення зволожувачів і ін. подібних агрегатів;
 • усунення джерела вогкості в будинку.

 •  

заміна склопакета

Існують причини, які не дозволяють виправити ситуацію без кардинальних методів. це:

 • розгерметизація;
 • виробничий брак;
 • пошкодження склопакета.

 •  

народні способи

Існує безліч різних способів запобігти утворенню вологи на поверхні скла. Ось лише деякі з них:

 • медичний спирт - якщо протирати скла спиртом з гліцерином (10: 1) хоча б раз в два тижні, можна уникнути запотівання;
 • мило - шматок сухого змилка допоможе усунути краплі води на склі, якщо намалювати їм дрібну сітку, а потім протерти поверхню чистою бавовняною ганчіркою;
 • свічка - можна запалити на підвіконнях кілька свічок, щоб осушити повітря і запобігти запотівання вікон;
 • використання спеціальних спреїв, що перешкоджають утворенню конденсату на різні поверхнях.

 •  

установка осушувача

Якщо позбутися від конденсату ніякими з вищеописаних способів не виходить, або результат тримається лише кілька днів, а потім все повторюється, вийти з ситуації допоможе сучасна кліматична техніка для дому.

Досить купити осушувач повітря в Україні , щоб усунути проблему раз і назавжди. Цей пристрій працює за тим же принципом, що і кондиціонер: всередині знаходяться два вузла з холодоагентами. Повітря охолоджується при попаданні в перший, віддаючи надлишкову вологу, а потім нагрівається в другому, виходячи з осушувача вже прогрітий до вихідної температури. Швидко, просто і легко - це єдиний надійний спосіб усунути «сльози» на вікнах без особливих фінансових і фізичних витрат.


Супутні товари
Схожі статті
Прагнення до зниження вологості в будинках викликано крайньою необхідністю. Сухе повітря позитивно впливає на здоров'я членів сім'ї. Для створення і підтримки комфортного мікроклімату в будинк..
Вологе повітря в будинку - поширена проблема, з якою стикається більшість людей особливо в осінній та зимовий періоди. Така ситуація може спостерігатися і в квартирах, і в приватних будинках. Зрозуміт..

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре