Головні причини утворення вогкості у приміщеннях:
• Слабка вентиляція.
• Недостатнє прогрівання кімнат через малопотужне опалення.
• Неподалік джерел виділення вологи.
• Неправильно встановлені або неякісні утеплювачі стін.
Це змушує власників житла протистояти підвищеній вологості, використовуючи спеціальні побутові прилади – сучасні осушувачі повітря. Особливо гостро проблема вогкості стоїть у приватних одноповерхових котеджах. У квартирах багатоповерхових будівель таке відбувається через засмічення ґрат або вентиляційних шахт.
Критерії вибору осушувача
• При покупці апарата наголошують на наступному:
• Продуктивність та показники споживаної потужності.
• Швидкість зниження вологості.
• Пропускна спроможність повітряних мас.
• Наявність гігростату та пристрої іонізації повітря.
• Наявність перемикача регулювання підвищення та зниження швидкості обертання вентилятора.
• Розміри пристрою. Воно не повинно захаращувати вільний простір.
• Дизайн. Добре, коли побутовий пристрій ідеально гармонує з предметами інтер'єру.
• Додаткові функції.
Час замовлення приладу. Прилад для підтримки в будинку комфортного мікроклімату не завжди потрібний. Купити осушувач повітря необхідно у разі появи вогкості. Хто не відчуває підвищеної вологості повітря, може цей показник перевірити гігрометром. У разі його відсутності наявність високого відсотка вогкості визначають за такими ознаками:
• Затхлий запах повітря.
• Поява плісняви на поверхнях стін та у кутах стелі. Особливу увагу приділяють ванній кімнаті, кухні, підвалу, сауні.
• Не припиняється псування оздоблювальних матеріалів приміщень та меблів.
Оскільки площа всіх кімнат у квартирах різна, то для кожної з них рекомендується купити осушувач із найменшим коефіцієнтом енергоспоживання.
Види осушувачів:
конденсаційні компресорні,
адсорбційні роторні,
пельтьє.
За цими категоріями діляться побутові апарати, призначені підтримки комфортного сухого мікроклімату в будинках і квартирах. Вибирати осушувачі у Харкові чи іншому місті необхідно з урахуванням розміру, принципу роботи, потужності, форми. Наприклад, для малогабаритного приміщення краще підійде плоский настінний апарат. У виробничих цехах встановлюють потужне промислове устаткування. Воно може бути не тільки стаціонарним, а й мобільним.
Прагнення зниження вологості спричинене крайньою необхідністю. Комфортний мікроклімат створюється завдяки сухому теплому повітрі. Волога атмосфера негативно впливає здоров'я всіх членів сім'ї. З'являються застудні хвороби. Щоби такого не відбувалося, виробники розробляють спеціальні побутові прилади. Сьогодні купити осушувач у Харкові та інших українських населених пунктах можна протягом кількох годин. Багато власників інтернет-магазинів пропонують свої товари з доставкою додому. Достатньо подати заявку та призначити час доставки виробу. Замовлення користувачі оплачують заздалегідь або розраховуються із кур'єрами після отримання та огляду побутового приладу.
Принцип роботи осушувача
Сучасні апарати оснащені гігростатами, таймерами, датчиками вологості, тумблерами підвищення та зниження швидкості обертання вентиляторів. Вилучення вологи з приміщень здійснюється завдяки звичайному процесу конденсації повітря. Його втягують усередину потужні вентилятори, проганяють через теплообмінники, де повітряні потоки стикаються з дуже холодними поверхнями, перетворюються на воду і стікають на спеціальну ємність. Після наповнення бака надлишки води проходять через дренажний шланг і потрапляють у каналізацію. Головне – правильно вибрати осушувач повітря.
Продуктивність та потужність пристрою
Номінальна продуктивність приладу полягає в щогодинному чи добовому видаленні максимального об'єму вологи чи пропусканні через себе повітряних мас. Ефективна робота апарата ґрунтується на продуктивності, яка повинна відповідати кількості вологи, що видаляється, кожні 60 хвилин. Цей показник вираховують за допомогою віртуальних калькуляторів та математичних формул. Перший варіант простіше, оскільки не потрібно знати основи арифметики. Слід знати лише одне – що вища продуктивність осушувача, то більше вписувалося він витрачає електрики, що відбивається на сімейному бюджеті.
Показники споживаної потужності не такі важливі, оскільки головне для мешканців – збереження здорового мікроклімату. Те саме стосується вартості та розмірів побутового приладу. Для малогабаритного приміщення краще замовляти осушувач із добовою продуктивністю не більше 50 літрів. Їхній асортимент нескінченно широкий, тому можна вибрати оптимальний апарат з потрібними параметрами для кімнат різних габаритів. У будь-якому випадку, якщо є можливість, то покупці наголошують не тільки на продуктивність осушувача, але і на споживану потужність.